Rubriky
blog

spring neutrals

Domov. Stal se pro nás kanceláří, školou, fitkem, místem kde pracujeme, cvičíme i relaxujeme. Trávíme v něm celé dny, které nám často splývají a upínáme se k jaru, které ale ne a ne přijít. Nezbývá, než přinést jaro domů! Změnit výzdobu, vnést čerstvý vítr, vrhnout se na jarní úklid, přestěhovat nábytek nebo se zklidnit pomocí neutrálních barev. My doporučujeme všechno najednou! A aby nezůstalo jen u slov, přinášíme jarní inspiraci.

Začít můžete hned u dveří – jarní věnec vám rozjasní den pokaždé, když přijdete domů. Materiál nasbíráte během procházky, příroda v tomto období nabízí třeba stálezelený břečťan, buxus nebo kočičky, které můžete doplnit peříčky a skořápkami nebo prázdnými šnečími ulitami. Ještě větší radost vám věnec udělá na stole nebo komodě, zvlášť když do něj zakomponujete jarní cibuloviny (jako my), které v teple domova vykvetou a provoní ho. Omamně voní například narcisy a hyacinty.

Jemné přírodní barvy dekorací se vám neokoukají, hodí se do každého interiéru a mají uklidňující účinek. Náladu místnosti pak na neutrálním základu můžete měnit pomocí řezaných květin ve veselých jarních barvách. Pugét čerstvého kvítí je nejjednodušší způsob jak oživit svůj domov. Je navíc vědecky dokázáno, že pohled na květiny nám zlepšuje náladu a dělá nás šťastnými.

Jarní úklid může být i formou meditace, opuštění starého a přivítání nového. A co teprve ten pocit, když si v čistém a jarně nadekorovaném bytě sednete ke stolu s horkou kávou a domácím koláčem. Když u toho ještě napíšete pár přání k veselým Velikonocům svým blízkým, pošlete pozitivní energii dál.