Rubriky
blog

řasokoule

Tihle chlupatí vodní tvorové vám svou roztomilostí dokážou zvednout náladu! Jedná se o druh zelené řasy, který se přirozeně nachází na dně studených jezer v některých státech Evropy, na Islandu nebo v Japonsku. Doma ji můžete pěstovat v jakékoli skleněné nádobě, v té jí to totiž sluší nejvíce. A jak se o jezerní kouli starat? Úplně jednoduše!

Řasokoule mají rády studenou a odstátou nebo převařenou vodu, i když největší radost jim udělá voda z potoka nebo jezírka. Vodu je potřeba měnit každých 14 dnů, v menších nádobách častěji. Přímé sluneční záření jim může uškodit a způsobit hnědé skvrny, postačí tedy světlé stanoviště. A když se s řasokoulí občas pomazlíte, bude úplně spokojená. Aby si totiž zachovala svůj kulatý tvar, je třeba ji jednou za čas poválet v dlaních pod proudem tekoucí vody nebo ji v akváriu pootočit.

Pokud tedy sháníte nenáročnou rostlinu, která vám ozelení domov, nemůžete vybrat lépe. Řasokouli můžete koupit v našem e-shopu a to jak samostatně, tak s už hotovým akváriem. To si ale jednoduše vyrobíte i doma z jakékoli skleněné nádoby. Co dát celé dekoraci osobnější rozměr a doplnit ji mušlemi a kamínky z dovolené? Uvidíte, že vás bude dlouho těšit! Řasokoule roste jen o půl centimetru za rok a při správné péči vydrží desítky let.